چهارشنبه ۰۳-۰۵-۱۴۰۳ ۲:۴۸ ب٫ظ

صنایع بزرگ در راستای مسوولیت های اجتماعی از محیط زیست حمایت کنند

لینک کوتاه خبر:

مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست:

صنایع بزرگ در راستای مسوولیت های اجتماعی از محیط زیست حمایت کنند

مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول با مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست و مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر درباره فعالیت‌های زیست محیطی صورت گرفته و در دست اجرای شرکت پلیمر آریاساسول دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر و به نقل از روابط عمومی شرکت پلیمر آریاساسول، محمدرضا حیدزاده؛ مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول در دیدار با مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست و مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به اینکه آریاساسول همکاری با محیط زیست را صرفا یک مسئولیت اجتماعی نمی داند، اظهار کرد: شرکت پلیمر آریاساسول همواره فعالیت‌های زیست محیطی خود را در قالب پروژه‌ای مهم و استراتژیک و فراتر از مسئولیت‌های اجتماعی قلمداد می کند.

وی ضمن اشاره به پیگیری جدی موضوعات زیست محیطی و مسئولیت‌های اجتماعی در این شرکت گفت: اخیرا از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان، پروژه‌های محیط زیستی مهمی را پیگیری، نیازسنجی و تعریف کرده ایم.
حیدرزاده، محیط زیست را سرمایه ملی دانست و افزود: حفظ محیط زیست را وظیفه خود می‌دانیم و تمام تلاشمان را به کار می‌گیریم تا نقش مهمی در حفظ این سرمایه برای نسل‌های آینده داشته باشیم.

 صنایع بزرگ در راستای مسوولیت های اجتماعی از محیط زیست حمایت کنند 

در ادامه این دیدار، سجاد انجم شعاع؛ مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست با اشاره به اینکه این صندوق، نهادی نوپا با هدف حمایت از بخش خصوصی در حفظ و حمایت از تنوع زیستی و حیات وحش کشور است،گفت: در سراسر کشور و خصوصا در منطقه جنوب، مشکلات پارک زیست محیطی داریم، خصوصا با توجه به خشکسالی و انقراض گونه‌های جانوری و گیاهی نیاز است از توان و تخصص شرکت‌های بزرگی مثل آریاساسول در مشارکت و حمایت از محیط زیست استفاده شود.

 مشارکت پتروشیمی‌های منطقه در تامین تجهیزات پایش‌های زیست محیطی بسیار ضروری است 

فرهاد قلی نژاد؛ مدیرکل محیط زیست استان بوشهر نیز ضمن تقدیر از فعالیت‌های حمایتی آریاساسول به عنوان شرکتی پیشرو در زمینه محیط زیست گفت: رویکرد جدید صندوق ملی محیط زیست با رفع موانع قانونی برای همکاری حداکثری بخش خصوصی در حمایت از محیط زیست، عزم ادارات کل در استان‌ها را نیز جزم‌تر خواهد کرد تا از ظرفیت‌های قانونی این صندوق استفاده شود و پروژه‌های کلان و کلیدی زیست‌محیطی در کشور اجرا گردد.

وی با ابراز امیدواری از همکاری بخش خصوصی با صندوق ملی محیط زیست در زمینه رفع بخش زیادی از مشکلات زیست محیطی کشور، افزود: سایت آهوی جبیر که تنها مرکز تخصصی تکثیر گونه در حال انقراض آهوی جبیر در کشور به شمار می‌رود با همت و همکاری همه جانبه شرکت پلیمر آریاساسول ایجاد و موجب احیای این گونه منحصر بفرد جانوری در کشور شد.

قلی نژاد با اشاره به آغاز فرآیند رهاسازی آهوی جبیر در شهریورماه سال‌جاری، گفت: یکی از کمبودهای منطقه ویژه اقتصادی پارس، کمبود امکانات پایش‌های زیست محیطی است که آریاساسول در این زمینه نیز با محیط زیست همکاری‌ شایسته‌ای دارد.

مدیرکل محیط زیست استان بوشهر با اشاره به اینکه منبع آلودگی در منطقه پارس، پتروشیمی‌ها نیستند، خاطرنشان کرد: عدم کمبود داده‌های پایش‌های زیست محیطی باعث شده گاها عملکرد پتروشیمی‌ها از سوی مسئولین محلی زیر سوال رود که باز بر این موضوع تاکید می‌کنم منبع آلودگی این منطقه پتروشیمی‌ها نیستند.

گفتنی است، مدیرعامل و مدیران ارشد شرکت پلیمر آریاساسول در همراهی با سجاد انجم شعاع؛ مدیرعامل و سید حسام‌الدین پورعباسی عضو هیئت مدیره صندوق ملی محیط زیست و نیز فرهاد قلی‌نژاد؛ مدیرکل محیط زیست استان بوشهر از سایت آهوی جبیر واقع در پارک ملی نایبند بازدید کردند.