سه شنبه ۰۵-۰۴-۱۴۰۳ ۵:۴۴ ق٫ظ

حمایت از خیرین محیط‌زیستی با مصوبه هیئت دولت

براساس مصوبه هیئت وزیران هر فردی که به صندوق کمک کند نیمی از مبلغی که کمک کرده به عنوان مالیاتش محاسبه خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق ملی محیط زیست، سجاد انجم شعاع مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست اظهار کرد: صندوق ملی محیط زیست به عنوان تنها نهاد رسمی و قانونی در راستای دریافت و ارائه کمک‌های مالی و مسئولیت‌های اجتماعی در حوزه محیط زیست کشور محسوب می‌شود. که در این راستا براساس مصوبه هیات وزیران از این پس افراد حقیقی و حقوقی و فعالان اقتصادی می‌تواند با کمک به طرح‌های محیط زیستی از تخفیفات مالیاتی برخوردار می‌شوند.وی تاکید کرد: در مهرماه امسال سازمان محیط‌زیست برای کمک به اجرای طرح های زیست محیطی به هیات وزیران پیشنهاد حمایت از خیرین زیست محیطی را داد.

وی افزود: در این طرح پیشنهاد شده بود افراد حقیقی یا حقوقی غیردولتی در صورت حمایت از طرح های زیست محیطی مورد حمایت مالیاتی قرار گیرند و بر طبق قانون مالیات های مستقیم مصوب ۱۳۶۶هر فردی که به صندوق کمک کند نیمی از مبلغی که کمک کرده به عنوان مالیاتش محاسبه خواهد شد.

انجم شعاع افزود: در جلسه هیات وزیران در تاریخ ۱۸بهمن ماه ۱۴۰۲ این طرح مصوب شد و براساس این مصوبه و به درخواست سازمان محیط زیست، به استناد ماده ۱۴۷ قانون مالیات های مستقیم، ۵۰درصد کمک‌های نقدی اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی داخلی موضوع بند ۲ماده ۴ اساسنامه صندوق محیط زیست که به حساب صندوق واریز شود به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی همان سال محسوب می‌شود.

وی با قدردانی از نگاه ویژه رئیس جمهور و اعضای هیات دولت به فعالیت‌های محیط زیستی، تاکید کرد: بااین مصوبه خیرین محیط زیستی می توانند به طرح‌های زیست محیطی کمک‌های بیشتری انجام دهند و در ازای کار خیر خود بخشودگی مالیاتی دریافت نمایند.

انجم شعاع افزود: صندوق ملی محیط زیست یکی از پشتوانه های اصلی حفاظت از محیط زیست کشور است که با اعطای تسهیلات و حمایت مالی برای جلوگیری از تخریب محیط زیست ، همکاری در طرح‌های آموزشی و فرهنگ سازی برای بهبود شرایط زیست محیطی ، اعطای تسهیلات مالی به کارخانجات و کارگاه ها و هرگونه منابع آلاینده برای کاهش آلودگی زیست محیطی ، نقش موثری در حفاظت و احیا و بهره برداری پایدار از محیط زیست و منابع طبیعی و تنوع زیستی دارد.

مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست افزود: از ابتدای ۱۴۰۲ تـا پایـان دی مـاه تعـداد ۳۷ پـروژه در موضوعات آب و فاضلاب، پسماند ،هوا و تجدیدپذیر با رقم تسهیلات ۴،۳۳۴ میلیاردریال به بانک های عامل برای دریافت تسهیلات حمایتی معرفی شدند.

وی با بیان اینکه از این طرح ها ۱۳ طرح در بخش آب و فاضلاب، ۵ پروژه پسماند و ۱۹ پروژه انرژی های تجدید پذیر بود، تاکید کرد: از مجموع ۳۷ طرح معرفی شده ۲۹ طرح موفق به دریافت تسهیلات شدند که حدود مبلـغ ۱۵۷۹ میلیـارد ریال تسهیلات دریافت کردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *