سه شنبه ۰۵-۰۴-۱۴۰۳ ۷:۱۲ ق٫ظ

با حکم رییس‌جمهوری؛ علی سلاجقه رییس سازمان محیط زیست کشور شد

رییس جمهوری در حکمی علی سلاجقه را به سمت “معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست” منصوب کرد.

به گزارش صندوق ملی محیط زیست به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری در حکم آیت الله سید ابراهیم رییسی خطاب به علی سلاجقه آمده است: به استناد اصل یکصد و بیست و چهارم قانون اساسی و با توجه به مراتب شایستگی، تجارب ارزنده مدیریتی و سوابق اجرایی، به موجب این حکم جناب‌عالی را به سمت «معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست» منصوب می‌نمایم.

رییس جمهوری ادامه داد: امید است با اتکال به خداوند متعال و اهتمام به «عدالت‌محوری»، «روحیه انقلابی»، «مردم‌داری»، «پاکدستی و فسادستیزی»، «قانون‌مداری»، «مفاد عهدنامه مدیران دولت مردمی» و تعامل با هیأت محترم وزیران در تحقق اهداف دولت و حل مشکلات کشور مجدانه بکوشید.

رییسی با اشاره به اینکه تفصیل مأموریت‌ها و انتظارات از آن معاونت به پیوست این حکم ابلاغ می‌شود، خاطرنشان کرد:توفیقات آن جناب در انجام وظایف محوله، خدمت‌رسانی به مردم، تحقق آرمان‌های نظام اسلامی و به ویژه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را از درگاه خداوند متعال خواستارم.

علی سلاجقه دارای مدرک فوق دکترای مهندسی منابع آب از فلوریدای آمریکا است که کارشناسی مهندسی منابع طبیعی آبخیزداری و کارشناسی ارشد مهندسی آبخیز سیلاب و دکتری علوم مهندسی آبخیز مهندسی رودخانه از دانشگاه تهران است.

وی همچنین در سال ۱۳۸۹ از سوی وزیر جهاد کشاورزی وقت به عنوان معاون وزیر و رییس “سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور” انتخاب شده و مدتی در این سمت کار کرده است.

معاون مالی و اداری دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران، مدیرکل دفتر توسعه پایدار، بوم شناختی واقتصاد محیط زیست عضو کمیته آب و محیط زیست دومین کنفرانس بین المللی آب، محیط زیست و توسعه پایدار در مناطق خشک و نیمه خشک نیز بخشی از مسوولیت‌هایی است که سلاجقه در کارنامه خود دارد.

سلاجقه درحال حاضر رییس اتحادیه انجمن‌های علمی منابع طبیعی و محیط زیست ایران و عضو کمیسیون تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی هیات ممیزه دانشگاه تهران است.