سه شنبه ۰۵-۰۴-۱۴۰۳ ۵:۱۷ ق٫ظ

امضای موافقت نامه بیمه دام، باغات و محصولات کشاورزی در مقابل خسارات حیات وحش

موافقتنامه بیمه دام، باغات و محصولات کشاورزی در مقابل خسارات ناشی از جانوران وحشی حمایت شده و در معرض خطر انقراض که برای اولین بار در کشور انجام می شود، به امضای مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست و قائم مقام مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزی رسید.
به گزارش روابط عمومی صندوق ملی محیط زیست، همزمان با برگزاری سومین دوره آموزشی مدیران سازمان حفاظت محیط زیست در سالن همایش های بین المللی شهدای محیط زیست، سجاد انجم شعاع؛ مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست به عنوان بیمه گذار و علیرضا آل امین؛ قائم مقام مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزی به عنوان بیمه گر، موافقتنامه بیمه دام، باغات و محصولات کشاورزی در مقابل خسارات ناشی از جانوران وحشی حمایت شده و در معرض خطر انقراض را که برای اولین بار در کشور انجام می شود، امضا کردند.
در آیین امضای این موافقنامه، حسن اکبری؛ معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: امضای این موافقتنامه برای پرداخت خسارت به کشاورزان و دامدارانی است که از حیات وحش آسیب می بینند که این موضوع می تواند با جلب مشارکت جوامع محلی، به مدیریت سازگاری با تعارضات حیات وحش کمک کند.
به گفته وی، سقف مالی این موافقتنامه در حال حاضر ۱۴ میلیارد تومان و اعتبار آن از تاریخ امضا و تبادل به مدت یکسال است که البته این زمان قابل تمدید خواهد بود.
اکبری از مدیران کل حفاظت محیط زیست خواست علاوه بر اطلاع رسانی کافی در خصوص این موافقتنامه، دقت لازم را در اجرای آن به عمل آوردند تا سقف مالی آن به سرعت پر نشود.